• 2012 körde vi in över 10 miljoner kronor

  • Ultra Bright mot vinst

  • Vinnare av H.K.H Prins Daniels Lopp 2011

  • Träning i sanden på anläggningen

  • Red Red Red vinner Derbystoet 2012

  • Vinnare av StoChampionatet 2010

  • Viola Silas har sprungit in knappt 7 miljoner kronor

  • Hästarna i hagen på anläggningen

  • Wilma Nalan på språng

  • Vi har över 90 hästar i träning

Galleri
Njut av alla bilder vi lägger upp såväl från vardagen på anläggningen som tävlingsbilder samt alla hästar.
Hästar
Här hittar du alla hästar i träning hos oss.
Kommande starter
Varje vecka tävlar vi över hela landet. Klicka för att se stallets alla kommande starter
2016-11-13-11-21-26-2

Tova och Storken. Tova är vår nya helgmedarbetare i stallet.

Några bilder så här en söndag i december. Andra advent. Lite mulet. Ett par minusgrader. Alla hästar ute. Snart vill de komma in igen och få lite mat. Anmälda till fredag är Wish Bone, Tom Coger, Terri Hörsta, Elliot Coger, Definova och Engine Interface. Kul!

Decoder2016-11-13-11-07-38-1

Daisy2016-11-13-11-03-12

Kosmopolit du Gull2016-11-13-11-14-10

Gloiant Silas kliar sig2016-11-13-11-01-17-2

Skogans Calvados och Terri Hörsta busar2016-11-28-13-22-46

Sulle får lite pedikyr2016-11-24-16-24-42

Greta Silas i hagen med sina kompisar2016-11-23-13-17-03

Hypnose, Gloriant och Novton slappar2016-11-13-10-53-46

Skogans Calvados blickar framåt2016-11-28-13-24-08

l1290433I torsdags var det lunchtrav i Kalmar. Vi var där med sju hästar. Marion var också där och fotade. Tack för fina bilder kompis!

Engine Interface blev hängandes i spåren och valde att avancera. Visade återigen att dödens inte är något för honom.

Divine Ducal fungerade inte i travet denna gång. Kollas upp på tisdag.

Cingvar T.T.travade bra men har ingen form. Hans styrka har försvunnit lite.

Different In gjorde sitt bästa lopp någonsin. Väldigt gåvillig och fin i travet. Jätteroligt!

Lovely Futura galopperade när hon bröt ner i kurvan.

Definova kämpade på bra. Ingen passande distans för henne.

Kosmopolit du Gull var klart bättre. Bästa loppet han gjort på länge. Roligt!

På tisdag är det dags för Carlos Lucky, Devs D Amerique och Dream Vision.l1280129-2 l1280172-2 l1280698 l1280834 l1290408 l1290422 l1290497 l1290512-2 l1290526 l1290533 l1290789l1280172-2l1280698l1280834l1290408l1290422l1290497l1290512-2l1290526l1290533l1290789

Statistik
2012 slog vi rekord och körde in över 10 miljoner kr. Vi ökar antalet inkörda pengar för varje år.
Personal
Läs det du inte visste om vår trevliga personal eller vem de tippar som årets häst.
Om oss
Fredrik Persson är en av Sveriges mest framgångsrika kuskar och travtränare.
Miljonklubben
En exklusiv skara med guldkant. Här samlar vi alla hästar som har kört in över 1 miljon kronor.
Media
Ta del av radio-, tv- och tidningsintervjuer som handlar om oss. Bevakningen är omfattande.
Facebook
Följ oss gärna på Facebook där vi hela tiden uppdaterar.

PageLines- fredrik-cirkel-web.jpg

Stall Fredrik Persson
Ålafiskevägen 2
370 45 Fågelmara

Kontakta oss fredrik@fredrikpersson.com

+46 (0)455 36 52 57


© Stall Fredrik Persson
Design by Anna Benson